Menü Kapat

Seanslar

Tunç Tataker tarafından sunulan psikolojik danışmanlık seans bilgileri. Seans süreleri, ücretler, sık sorulan sorular ve cevapları.

Seans Bilgileri

  • Lütfen randevu alınız.

  • Verimli bir seans sürdürebilmek ve sizden sonraki randevuların aksamaması için randevularınıza zamanında geliniz.

  • Randevunuza gelemeyeceğiniz durumlarda lütfen bir gün öncesinden bilgi veriniz.

  • Karşılıklı saygı ve güvenin psikolojik danışmanlık sürecinin önemli kavramları olduğunu hatırlayınız.

  • İlgi ve güveninize teşekkür ederiz.

Hizmetler

Psikolojik Danışmanlık

Kendinizi iyi hissetmiyor musunuz? Hayat üzerinize kara bir bulut gibi çökmeye mi başladı? Kendinizi daha fazla ihmal etmeyin. Sorunlar büyümeden psikolojik danışmanlık desteği almaya başlayın.

Evlilik Terapisi

Evliliğinizde zor zamanlar mı yaşıyorsunuz? Evliliğiniz bitmek zorunda değil. Kim bilir? Belki de sorunlar sandığınız kadar çözümsüz değildir. Umutsuz olmayın ve ilk fırsatta evlilik danışmanlığı desteği alın.

İlişki Terapisi

Bizi sağlıklı kılan da hasta eden de genellikle ilişkilerimizdir. İlişki Terapisi desteği ile ilişkinizi ve kendinizi daha iyi tanımlayabilir, ilişki sorunlarınıza sağlıklı çözümler bulabilir veya kötü giden ilişkinizi nasıl sağlıklı bitirebileceğinizin yollarını öğrenebilirsiniz.

Cinsel Terapi

İlişki bitmeden önce cinsellik bitmeye başlar. Cinsellik bir ilişkiyi özel kılan önemli bir yapı taşıdır. Cinsel sorunların ilişkinizi parçalamasına ve bitirmesine izin vermeyin. Cinsel Terapi desteği alarak ilişkinizi çok daha sağlıklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Online Terapi & Danışmanlık

Bir psikologla acil olarak konuşmaya mı ihtiyacınız var? Dünyanın neresinde olursanız olun Online Terapi desteği bir tık ötenizde. İster evinizin rahat ve güvenli ortamında, isterseniz bir cafede olun, tek ihtiyacınız bir telefon ve internet bağlantısı. Gerisi çok kolay. Online Terapi desteğine şimdi başvurun.

0
Yıllık Mesleki Deneyim

whatsapp

Whatsapp üzerinden dilerseniz yazışarak, dilerseniz sadece sesli veya görüntülü bir şekilde Online Terapi desteği alabilirsiniz. Görüşme yönteminizi belirlemekte tamamen özgürsünüz. Şimdi başvurun.

Skype

Skype üzerinden görüntülü arama yaparak da Tunç Tataker'den Online Danışmanlık desteği alabilirsiniz. Online Terapi randevunuzu şimdi alın.

Seans Ücretleri

Bireysel

Psikolojik Danışmanlık
TL. 350
  • 1 Saat

Evlilik & Çift

Terapisi
TL. 450
  • 1 Saat 30 Dakika

Online

Terapi & Danışmanlık
TL. 300
  • 1 Saat
Popüler

Online Terapi

Paket Program
TL. 990
  • 4 Saat

Sık Sorulan Sorular

Psikolojik danışmanlık desteği almanız için mutlaka kronik veya ağır sorunlarınız olması gerekmez. Bazen birilerinin bizi samimi ve içten bir şekilde dinlemesine, anlamasına ihtiyaç duyarız. Bazen de hayatımızla ilgili yaşadığımız bir çıkmazda ve ne yapacağımızı bilemediğimiz bir durumda hayatımızın dışında olan bir profesyonelin bize objektif olarak yol göstermesine ihtiyaç duyarız. Her koşulda, psikolojik danışmanlık desteği almamız, kendi kendimize konuşmaktan ve yanıtlar aramaktan daha sağlıklı ve işlevsel olacaktır.

Ne tür psikolojik sorunlar yaşadığınızı tanımlayamıyorsanız ve uzmanların arasındaki ayrımı bilmiyorsanız (psikiyatrist, psikolog, psikolojik danışman vb.) ilk aşamada psikolojik danışmanlık desteği almalısınız. Yaşadığınız sorunları, sorunlarınızın boyutlarını ve kaynaklarını analiz ettikten sonra sizi en sağlıklı ve işlevsel şekilde yönlendireceğime emin olabilirsiniz. Ne tür bir psikolojik sorun yaşıyor olursanız olun, psikolojik danışmanlık desteği ilk aşamada alacağınız en sağlıklı destek türüdür.

Psikolojik danışmanlık desteğinde her seans ayrı ücretlendirilmektedir. Gerçekleşen her seans için size belirtilen ücreti ödemeniz gerekir. Bazı durumlarda 30 dakikalık kontrol seansları yapmaktayım. İndirimler sadece paket program satın almanız durumunda geçerlidir. Ödeyeceğiniz bir kaç seanslık ücret, yaşamınızla ilgili yanlış bir seçim yaptığınızda alacağınız maddi manevi zararlar karşısında çok küçük bir bedeldir.

Bu soru da çok sık karşılaştığımız sorulardan birisidir. Alacağınız psikolojik desteğin süresi ve sıklığı tamamen neler yaşadığınızla bağlantılıdır. Standart bir süre ve aralık bulunmamaktadır. 2-3 seans sonra sona erdirilen görüşmeler olduğu gibi 1 yıl boyunca belirli aralıklarla devam eden seanslar da bulunmaktadır. Toplam kaç seans destek alacağınız ve hangi sıklıkla destek alacağınız yaşadığınız problemlerin niteliğine, dozuna ve kuracağımız ilişkiye, benden gerçekten fayda görmenize bağlı olarak değişecektir. Ancak genel anlamda eğer 3-4 seans geçmişse ve hala durumunuzda hiç bir değişiklik yoksa ben de dahil gittiğiniz uzmanı veya aldığınız desteğin doğru bir destek olup olmadığını sorgulamanızı öneririm.

Psikolojik Danışmanlık desteği tamamen Gönüllülük İlkesi çerçevesinde sürdürülen bir destek türüdür. Faydalı olabilmem için kişinin kendi sorunlarıyla yüzleşmesi, sorunlarını kabullenmesi ve destek almayı istemesi son derece önemlidir. Kişinin (eş, dost, akraba, çocuk vb.) uzmanla gizli bir anlaşma yapılarak ya da kandırılarak psikolojik danışmanlık desteğine çekilmeye çalışılması hiç bir zaman olumlu sonuç vermeyecektir. Eğer psikolojik destek almasını gerekli gördüğünüz bir yakınınız varsa ona sadece önerin ve kararı kendisine bırakın (psikiyatrik sorunlar hariç)

Eşiniz (veya sevgiliniz) evlilik, ilişki terapisi desteği almak istemiyorsa ilk aşamada yalnız olarak bireysel terapi desteğine gelmeniz ve eşinizi zorlamamanız önemlidir. Kültürümüzde genellikle erkekler psikolojik destek almayı bir tür güçsüzlük, acizlik ve zayıflık olarak gördüklerinden “sorun bende değil ki sende, sen git destek al” tarzı bir yaklaşımda bulunmaktadırlar. Ancak evlilik veya ilişki terapisi seanslarına katıldıktan sonra bu önyargılarının kırıldığını ve sonrasında onların da eşleri kadar terapilere devam etmek istediklerini görmekteyim. Psikolojik Danışmanlık desteği tamamen Gönüllülük İlkesine dayanmaktadır. Baskıyla, zorlamayla ya da ayrılma tehditleriyle eşinizi terapi sürecine katılmaya ikna etmeniz ona hiç bir fayda sağlamayacağı gibi size olan öfkesini de arttırabilir. Eşiniz gelmek istemiyorsa öncelikle siz bireysel olarak destek almaya başlayabilirsiniz. Sonrasında birlikte eşinizi de sürece nasıl dahil edebileceğimizin yolları üzerine konuşabiliriz.

Eşiniz evlilik terapisine gelmek istemiyorsa siz bireysel olarak da evlilik veya ilişki terapisi desteği alabilirsiniz. En azından sizin açınızdan ilişki süreçlerinizi değerlendirerek, eşinizle yaşadığınız sorunları ve sorunların gerçekte daha çok kimden kaynaklandığını belirlememiz mümkün. Sonrasında ilişkinizdeki olumsuz süreci nasıl yönetmeniz ve nasıl adımlar atmanız gerektiğiyle ilgili size sağlıklı önerilerde bulunabilirim. Bireysel olarak evlilik ve ilişki terapisi desteği alarak “ben bu ilişki için elimden geleni yaptım” vicdani rahatlığına ulaşabilirsiniz.

Hiç endişelenmeyin. Zaten evlilik ve ilişki terapisi sürecimizin ilk seansında çiftleri yarımşar saat bireysel olarak dinlemekteyim. Çünkü eşler ilk aşamada birlikte seansa alındıklarında hemen birbirlerini suçlamaya ve tartışmaya başlarlar ve bu durum daha başlamadan terapi sürecini sona erdirebilir. Tartışma olmasa bile eşler ilişkileri ve ilişki sorunlarıyla ilgili birbirlerinin yanında çoğu zaman açık ve net konuşamazlar. Ayrıca ilk seansta çiftleri öncelikle ayrı ayrı dinlememin bir amacı da çiftin terapiye hazır olup olmadığını anlamaktır. Çifti hazır olmadan evlilik veya ilişki terapisi sürecine almak, tıpkı bir doktorun hazır olmadan hastasını ameliyata alması gibidir. Riskleri çok fazladır ve çiftin ilişkisinin bitmesine yol açabilir. İlk seanstaki yarım saatlik süremiz sizin için yeterli değilse öncelikle bireysel bir randevu alarak gelebilirsiniz.

Bazı uzmanlar “ön görüşme” veya “tanışma görüşmesi” adı altında görüşmeler yaparak, abartılı ve bol reklamlı sunumlarla gelen kişiyi bir müşteriye dönüştürme çabası içindedir. Bu tür çabaları tamamen ticari yaklaşım olarak görmekteyim ve bunu yapan bir uzmanın insanlara fayda sağlama amacından çok para kazanma amacı olduğuna inanmaktayım. Bu yüzden ön görüşme yapmamaktayım. Beni daha fazla tanımaya ve bana daha fazla güven duymaya ihtiyaç duyuyorsanız benden destek almış olan danışanlarımın yorumları size yardımcı olabilir. (bkz. YORUMLAR)

Kaygılarınızın farkındayım. Yaşamınızla ilgili kritik sorunlar yaşıdığınızın ve sizi çözüme ulaştıracak güvenilir bir uzman arayışınızın da farkındayım. Ancak hiç bir uzman ya da klinik size “hayır burası yanlış yer” demeyecektir. Kişi gerçek anlamda psikolojik bir sorun yaşadığında veya evliliği bitme noktasına geldiğinde bu sorunu iyileştirebilmek için adeta varını yoğunu ortaya dökmeye hazırdır. Bu yüzden psikolojik sorunlar ve evlilik sorunları ticari olarak kullanılmaya son derece açıktır. Bol reklamlı, abartılı kişi ve kurumlardan uzak durmanızı öneririm. Eminim ki ilk seansımızın sonunda kendiniz için doğru yerde olup olmadığınızı çok net anlayacaksınız. Sorunlarınızın çözümü açısından sizin için doğru uzman değilsem sizi dürüst ve net bir şekilde yönlendireceğimden hiç bir endişeniz olmasın.

Benden destek almış veya almakta olan bir danışanımsanız whatsapp üzerinden 24 saat bana yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Henüz danışanım değilseniz bana ulaşmanızın en hızlı yolu “İletişim Formu“dur. Mesajlarınızı yalnızca ben okumakta ve yanıtlamaktayım. Gizlilik konusunda hiç bir endişeniz olmasın.

Sayın ziyaretçim, şu an yurt dışında olduğumdan ofisim kapalıdır. Danışanlarımla görüşmelerimizi internet üzerinden Online Terapi boyutunda sürdürmekteyiz. Dilerseniz siz de Online Danışmanlık desteğimden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

error: © Tüm Hakları Saklıdır