Hakkında

Tunç Tataker – Uzman Psikolojik Danışman

1973 Ankara doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra birincilikle girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık (Counseling Psychology) Bölümünden yine derece ile 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl yine Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programına kabul edildi. 2003 yılında Bilim Uzmanı ünvanını aldıktan sonra Psikolojik Danışmanlık Doktora Programına kabul edildi. Doktora ders aşamasını tamamladıktan sonra programdan ayrılarak 2006 yılının Ağustos ayında “TATAKER Psikolojik Danışmanlık” şirketini kurdu. Gençlik yıllarından beri ideali olan Psikolojik Danışmanlık mesleğinde giderek daha fazla deneyim ve profesyonellik kazandı. Bir çok TV kanalı, dergi ve gazetede bilimsel makaleleri ve röportajları yayınlandı. Özellikle ilgi ve uzmanlık alanları olan Evlilik ve İlişki Danışmanlığı konularında yoğunlaştı. Psikolojik Danışmanlık yaklaşımında her ne kadar ÇÖZÜM ODAKLI EKLEKTİK YAKLAŞIMI temel alsa da Sigmund FREUDun PSİKANALİTİK KURAMI, William Glasser’ın GERÇEKLİK TERAPİSİ ve Carl ROGERS’ın DANIŞAN MERKEZLİ YAKLAŞIMI da sıklıkla kullandığı terapi yaklaşımlarındandır.

Tunç TATAKER, mesleki deneyimleriyle kişiliğini sentezleyerek tamamen kendine özgü danışmanlık yaklaşımını oluşturmuştur. Kendisini ve mesleki yaklaşım tarzını daha iyi anlamak için danışanlarının yorumlarını okumanız yeterlidir. Evli ve iki çocuk babası olan Tunç TATAKER, çalışmalarını halen İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki ofisinde sürdürmektedir.

Bana göre her insanda kendi sorunlarını çözebilecek ve kendisini iyileştirebilecek potansiyel vardır. Sadece insan bazen bu gücünü göremez ya da kullanamaz. Suyun önünü tıkayan ağır taşlar vardır. Benim yaptığımsa, insanların kendi güçlerini görmelerini sağlamak ve yaşam sularını tıkayan ağır taşları kaldırmalarında destek olmak. Hepsi bu…sonrasında su zaten kendi yolunu bulacaktır.

– Tunç TATAKER

Aile Yaşamı

Hayat arkadaşım, eşim, sevgilim ve en iyi dostum Serap ile 2004 yılında, hiç ayrılmamak dileğiyle yaşamlarımızı birleştirdik. Biricik hassas ve duygusal oğlumuz Can, 2006 yılında çıkageldi ve iyi ki de geldi 🙂 Güzel ve cadı kızımız Ela, 2008 yılında abisini yalnız bırakmamak için aramıza katıldı ve ailemiz şimdi tam oldu 🙂 Üçü bir arada..kahve, süt, şeker 🙂 daha fazla fotoğraf görmek istiyorsanız tıklayın..

“Hayattaki en önemli şey, sağlıklı ve mutlu bir aileye sahip olmaktır. Çünkü her şey ailede başlar.”

Tunç TATAKER

Danışanlarının Tavsiye ve Yorumları

error: © Tüm Hakları Saklıdır